1-همایش های دوره ای دانشکده علوم ریاضی و رایانه:

مجموعه همایش های ریاضات و علوم انسانی:

این مجموعه همایش ها در دانشگاه علامه طباطبائی برگزار می گردد که تا امروز 5 دوره برگزار گردید. پنجمین دوره این همایش با عنوان ریاضیات و علوم انسانی (ریاضی مالی) در اردیبهشت 1397 برگزار گردید که این همایش یکی از متنوع ترین دوره ها به لحاظ موضوع و مبحث بود. شرکت سازمان فرابورس و مؤسسات مختلف وابسته به آن، ارائه سخنرانی توسط مقامات ارشد و به ویژه رئیس و معاون این سازمان، برگزار کردن مسابقه بورس کاپ و ... از فعالیت هایی است که در همایش های پیشین رخ نداده و ارتقاء اعتبار همایش در بازار سرمایه را در پی داشته است.

برگزاری کارگاه در حاشیه همایش بابی است که همواره برای دانش آموختگان گروه ریاضی گشوده است. 

علاقمندان جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص همایش و دریافت چکیده مقالات پنجمین همایش به اینجا مراجعه نمایند.

همچنین در خصوص کسب اطلاعات بیشتر و دریافت فایل های مربوط به چهارمین و دوره های قبل تر به این لینک مراجعه نمائید.

 

مجموعه سمینار های تخصصی آمار ناپارامتری و کاربردهای آن:

این همایش که به همت گروه آمار هر دو سال یک بار اجرا می گردد که در سال 97 دومین دوره این سمینار تخصصی برگزار گردید.

یکی از اهداف مهم سمینار ناپارامتری علاوه بر ارائه آخرین مطالعات در زمینه استنباط ناپارامتری برای داده های آماری که توسط اندیشمندان در این حوزه انجام شده است، اقدام به انجام تحلیل داده ها به شیوه ناپارامتری خواهد نمود که این موضوع در نتایج کارهای پژوهشگران برای داده های با حجم کم و یا زیاد ارائه خواهد شد. برای ایجاد یک ارتباط بین المللی، در کنار سمینار یک کارگاه بین المللی یادگیری عمیق ارائه شد که امروزه این نظریه با مفاهیم آمار ناپارامتری بسیار مرتبط می باشد.

علاقمندان جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانند به اینجا مراجعه نمایند.

 

اولین همایش ملی هوش مصنوعی و محاسبات نرم در علوم انسانی:

 

دنیای امروز شاهد رشد قابل توجه کاربرد سامانه های هوشمند و رویکردهای محاسباتی در حوزه های مختلف علوم انسانی است. با وجود پیشرفت های  چشمگیر، هنوز شاهد گسست و ابهاماتی در جایگاه و آینده محصولات فناوری نوین در علوم انسانی می باشیم.

این همایش با همت گروه آموزشی رایانه  آبان ماه 98 در دانشکده آمار، ریاضی و رایانه برگزار گردید.

 

2-کارگاه های بین المللی:

دومین کارگاه بین المللی روش های بدون شبکه، تئوری، الگوریتم، نرم افزار و کاربرد آن در مالی

انتخاب چنین موضوع و کارگاهی پس از تدوین و پژوهش بیش از یک دهه در دوره های بین رشته ای ریاضی مالی و پس از مشورت با صاحبنظران و ارزیابی نیازهای دانشجویان و اعضای هیأت علمی صورت گرفت که در ابتدا یک تفاهم نامه ای در این زمینه با امضای ریاست محترم دانشگاه علامه طباطبائی و رئیس دانشگاه پادوای ایتالیا رسید و سپس در راستای اجرای آن تفاهم نامه اساتید (پروفسور استیفانو و اما پراکچیونه) در بهمن سال 1396 به ایران سفر کردند تا با میزبانی دانشگاه علامه طباطبائی کارگاه یک هفته ای با حضور اساتید و دانشجویان انجام دادند (در این کارگاه تدریس و آموزش نرم افزار و آموزش عملی حرفه ها صورت گرفت).

دومین مرحله از این کارگاه در بهمن ماه 1397 به میزبانی دانشگاه علامه طباطبائی و با میزبانی سه استاد برتر دانشگاه پادوای ایتالیا و آبسالای سوئد برگزار گردید که مورد استقبال پرشور علاقمندان به بحث های ریاضی مالی قرار گرفت.

علاقمندان جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانند به این لینک مراجعه نمایند.